Monday, August 21, 2017
Sutherland Shire Football Association

SSFA Premiers, Minor Premiers and Runners Up in 2013

Congratulations to the following teams that were successful in achieving the Premiership, Minor Premiership and/or the Runners Up in the following age groups.

Saturday Competitions

AGE

DIV.

MINOR PREMIER PREMIER RUNNER UP
         

11

A

SYLVANIA HEIGHTS SYLVANIA HEIGHTS GYMEA UNITED

11

B

BANGOR BANGOR SYLVANIA HEIGHTS 1

11

C

HEATHCOTE WARATAH HEATHCOTE WARATAH GYMEA UNITED 1

11

D

GEORGES RIVER GEORGES RIVER CRONULLA SEAGULLS 1

11

E

NORTH SUTHERLAND NORTH SUTHERLAND HEATHCOTE WARATAH

11

W

MENAI HAWKS CRONULLA SEAGULLS MENAI HAWKS

11

X

CRONULLA SEAGULLS CRONULLA SEAGULLS GRAYS POINT

 

 

     

12

A

GEORGES RIVER GYMEA UNITED GEORGES RIVER

12

B

ST PATRICKS ST PATRICKS COMO WEST-JANNALI

12

C

BOSCO BOSCO CRONULLA SEAGULLS 2

12

D

GRAYS POINT GRAYS POINT MENAI HAWKS 1

 

 

     

13

A

GYMEA UNITED GYMEA UNITED LILLI PILLI

13

B

GYMEA UNITED GYMEA UNITED BANGOR

13

C

CARINGBAH REDBACKS CARINGBAH REDBACKS LOFTUS YARRAWARRAH

13

D

CRONULLA SEAGULLS BARDEN RIDGEBACKS CRONULLA SEAGULLS

 

 

     

14

A

CRONULLA SEAGULLS CRONULLA SEAGULLS GYMEA UNITED

14

B

MENAI HAWKS MENAI HAWKS GEORGES RIVER

14

C

CRONULLA SEAGULLS 1 ENGADINE CRUSADERS CRONULLA SEAGULLS 1

 

 

     

15

A

KIRRAWEE 2 GYMEA UNITED KIRRAWEE 2

15

B

BONNET BAY CRONULLA SEAGULLS 1 BONNET BAY

15

C

GEORGES RIVER GEORGES RIVER CRONULLA SEAGULLS

 

 

     

16

A

MENAI HAWKS 1 MENAI HAWKS 1 BOSCO

16

B

HEATHCOTE WARATAH HEATHCOTE WARATAH COMO WEST-JANNALI

16

C

BARDEN RIDGEBACKS CRONULLA SEAGULLS 2 BARDEN RIDGEBACKS

 

 

     

18

A

GYMEA UNITED LILLI PILLI 1 KIRRAWEE

18

B

CARINGBAH REDBACKS CARINGBAH REDBACKS ENGADINE EAGLES

18

C

ENGADINE CRUSADERS BOSCO LILLI PILLI

18

D

ENGADINE EAGLES ENGADINE EAGLES BONNET BAY

18

E

BOSCO 2 BARDEN RIDGEBACKS BOSCO 2

18

F

CRONULLA RSL CRONULLA RSL SYLVANIA HEIGHTS

 

 

     

21

A

LILLI PILLI LILLI PILLI MENAI HAWKS

21

B

LOFTUS YARRAWARRAH LOFTUS YARRAWARRAH GEORGES RIVER

21

C

ENGADINE CRUSADERS ENGADINE CRUSADERS HEATHCOTE WARATAH

21

D

ENGADINE EAGLES ENGADINE EAGLES ENGADINE CRUSADERS

21

E

GWAWLEY BAY HEATHCOTE WARATAH GWAWLEY BAY

 

 

     

W12

A

CRONULLA RSL 1 GEORGES RIVER CRONULLA RSL 1

W12

B

MARTON GYMEA UNITED MARTON

W12

C

GRAYS POINT GRAYS POINT COMO WEST-JANNALI

 

 

     

W13

A

MIRANDA MAGPIES BARDEN RIDGEBACKS MIRANDA MAGPIES

W13

B

GWAWLEY BAY GWAWLEY BAY SYLVANIA HEIGHTS

 

 

     

W14

A

LILLI PILLI LILLI PILLI MIRANDA MAGPIES

W14

B

BANGOR BANGOR ENGADINE EAGLES

 

 

     

W15

A

GYMEA UNITED 1 BARDEN RIDGEBACKS GYMEA UNITED 1

W15

B

ENGADINE CRUSADERS KIRRAWEE ENGADINE CRUSADERS

W15

C

BOSCO GYMEA UNITED BOSCO

 

Sunday Competitions

AGE

DIV.

MINOR PREMIER PREMIER RUNNER UP

 

 

     

AL

1

COMO WEST-JANNALI LILLI PILLI COMO WEST-JANNALI

AL

2

LILLI PILLI 1 ENGADINE EAGLES LILLI PILLI 1

AL

3

CARINGBAH REDBACKS CARINGBAH REDBACKS BARDEN RIDGEBACKS

AL

4

ENGADINE EAGLES 1 ENGADINE EAGLES 1 ENGADINE EAGLES 2

AL

5

LILLI PILLI LILLI PILLI MENAI HAWKS 2

AL

6

CRONULLA RSL 1 CRONULLA RSL 1 GEORGES RIVER

AL

7

KIRRAWEE KIRRAWEE COMO WEST-JANNALI

AL

8

CRONULLA RSL 1 LILLI PILLI CRONULLA RSL 1

AL

9

MENAI HAWKS 2 MENAI HAWKS 2 GEORGES RIVER

AL

10

KIRRAWEE KIRRAWEE MENAI HAWKS 1

AL

11

ENGADINE CRUSADERS ENGADINE CRUSADERS ST PATRICKS

AL

12

COMO WEST-JANNALI 2 CRONULLA SEAGULLS BARDEN RIDGEBACKS

AL

13

MIRANDA MAGPIES 2 MIRANDA MAGPIES 2 BARDEN RIDGEBACKS 1

AL

14

NORTH SUTHERLAND LILLI PILLI NORTH SUTHERLAND

AL

15

ENGADINE CRUSADERS ST PATRICKS BONNET BAY

 

 

     

35

A

ENGADINE EAGLES COMO WEST-JANNALI 2 ENGADINE EAGLES

35

B

LOFTUS YARRAWARRAH LOFTUS YARRAWARRAH BOSCO

35

C

COMO WEST-JANNALI COMO WEST-JANNALI LILLI PILLI 2

35

D

BOSCO BOSCO BANGOR

35

E

COMO WEST-JANNALI 2 ST PATRICKS COMO WEST-JANNALI 2

35

F

MENAI HAWKS BONNET BAY MENAI HAWKS

 

 

     

45

A

CRONULLA RSL CRONULLA RSL ENGADINE EAGLES

45

B

GRAYS POINT MIRANDA MAGPIES 2 GEORGES RIVER

45

C

BONNET BAY BONNET BAY GEORGES RIVER

45

D

BOSCO BOSCO LOFTUS YARRAWARRAH

 

 

     

W16

A

CRONULLA SEAGULLS CRONULLA SEAGULLS GYMEA UNITED

W16

B

GRAYS POINT GRAYS POINT MARTON

 

 

     

W18

A

GYMEA UNITED 2 GYMEA UNITED 2 MIRANDA MAGPIES

W18

B

NORTH SUTHERLAND GEORGES RIVER 2 NORTH SUTHERLAND

W18

C

GWAWLEY BAY GWAWLEY BAY LILLI PILLI

 

 

     

W21

A

COMO WEST-JANNALI COMO WEST-JANNALI KIRRAWEE

W21

B

CRONULLA SEAGULLS CRONULLA SEAGULLS GEORGES RIVER

 

 

     

W30

A

MARTON MARTON LOFTUS YARRAWARRAH 1

W30

B

COMO WEST JANNALI COMO WEST JANNALI BOSCO

 

 

     

WS

A

BONNET BAY ST PATRICKS BONNET BAY

WS

B

COMO WEST-JANNALI COMO WEST-JANNALI GEORGES RIVER

WS

C

SYLVANIA HEIGHTS ENGADINE EAGLES SYLVANIA HEIGHTS

WS

D

MARTON BANGOR MARTON

WS

E

LOFTUS YARRAWARRAH LOFTUS YARRAWARRAH CARINGBAH REDBACKS

WS

F

GYMEA UNITED 1 CRONULLA RSL GYMEA UNITED 1

WS

G

BARDEN RIDGEBACKS BARDEN RIDGEBACKS NORTH SUTHERLAND 2

 

A fantastic season for all participants and looking forward to seeing you on the park again in 2014.

Like this Article? Share it!

About The Author