Thursday, July 27, 2017
Sutherland Shire Football Association

State Cup Draw – Round 2 (22 May)

SSFA General Manager May 14, 2016 Football News Comments Off on State Cup Draw – Round 2 (22 May)

FNSW have released the below draw for Round 2 of the State, Robertson and Bill Cullinan Cups (scheduled for Sunday May 22). Teams competing in the local AL1, Over 35A Woman 21A and Women 18A competitions should check for amendments to local matches that may be impacted by teams participating in this Tournament.

UNDER 12

CRONULLA SEAGULLS V. CAMDEN TIGERS 1   ROSEMEADOW 3    9.00

THORNLEIGH THUNDER V. GYMEA UNITED 1   RAY MARSHALL 1    2.15

ENGADINE EAGLES 2  V. HURSTVILLE FC   THE RIDGE 4   10.15

WAKEHURST FC  V. MENAI HAWKS   CASUARINA     9.00

ENGADINE EAGLES 1  V. KEMPS CREEK   HOXTON PARK  10.15

YMEA UNITED 2  V. SOUTHERN ETTALONG UTD JAMES BROWNE OVAL 12.15

 

UNDER 13

WAHROONGA FC  V. CRONULLA SEAGULLS  5 SPORTS   10.15

LILLI PILLI   V. FOREST KILLARNEY FC  CROMER 2     9.00

 

UNDER 14

CONNELLS POINT ROVERS V. MIRANDA MAGPIES   SCARBOROUGH 5   9.00

LILLI PILLI   V. QUAKERS HILL TIGERS  PATERSON RESERVE 1 11.30

WPH CHERRYBROOK  V. SYLVANIA HTS   WEST EPPING OVAL    9.00

SEAFORTH FC   V. CRONULLA SEAGULLS   5 SPORTS     2.45

 

UNDER 15

ST PATRICKS   V. ST MARYS EAGLEVALE  THE RIDGE 4     9.00

LILLI PILLI   V. KEMPS CREEK   IRELAND PARK    9.00

KIRRAWEE   V. WOONONA JFC   OCEAN PARK 2    9.00

GYMEA UNITED  V. WINSTON HILLS   RON MONDY OVAL    1.30

 

UNDER 16

BARDEN RIDGEBACKS V. BALMAIN & DISTRICT FC  RUDD PARK 3   11.30

CRONULLA SEAGULLS V. BEACON HILL   CROMER 4   10.15

GYMEA UNITED  V. CONNELLS POINT ROVERS SCARBOROUGH 5 10.15

SEAFORTH FC   V. LILLI PILLI    CROMER 4     1.15

GEORGES RIVER  V. EARLWOOD WANDERERS 1 RUDD PARK 3       1.00

 

UNDER 17

CAMDEN TIGERS  V. KIRRAWEE    ROSEMEADOW 2  12.15 GYMEA UNITED  V. BYE

 

UNDER 18

SYLVANIA HTS   V. BYE

ENGADINE EAGLES  V. BYE

GYMEA UNITED  V. BYE

ROUSE HILL RAMS  V. GEORGES RIVER   RAY MARSHALL 2  11.30

 

UNDER 21

LILLI PILLI 2   V. CONCORD JUNIOR   BENNETT PARK 3    2.15

MENAI HAWKS   V. MOUNT ANNAN   ROSEMEADOW 2    2.00

LILLI PILLI 1   V. PARRAMATTA CITY   RAY MARSHALL 3  10.15

MARAYONG SPORTS  V. BARDEN RIDGEBACKS  CASUARINA     2.15

GYMEA UNITED  V. BYE

LEICHHARDT SAINTS  V. MARTON    BENNETT PARK 2  12.15

LIDCOMBE WARATAHS V. ST PATRICKS   THE RIDGE 4   11.30

 

AL MEN

GYMEA UNITED  V. GLENWOOD REDBACKS  CONNOR GREASBY 2  10.15

LILLI PILLI 1   V. DOONSIDE HAWKS   SEYMOUR SHAW (17/5)   7.30

BONNET BAY   V. LITHGOW WORKERS  CASUARINA   10.15

KIRRAWEE   V. WINSTON HILLS 2 WHITE  RAY MARSHALL 2    1.30

LILLI PILLI 2   V. EARLWOOD WANDERERS  RUDD PARK 1     2.30

SYDNEY DRAGONS  V. COMO W-JANNALI   THE RIDGE 4     1.30

 

OVER 35 MEN

THE PONDS FC  V. GYMEA UNITED 2   CONNOR GREASBY 2  12.15

COMO W-JANNALI  V. BYE

CRONULLA SEAGULLS V. BYE

KIRRAWEE   V. YOOGALI     5 SPORTS   11.30

LILLI PILLI   V. BYE

DUNBAR ROVERS  V. GYMEA UNITED 1   HEATHCOTE 4   11.30

 

12 WOMEN

CAMDEN TIGERS 1  V. CRONULLA SEAGULLS  5 SPORTS     9.00

LOWLAND WANDERERS V. LILLI PILLI     JAMISON PARK 8  10.15

SANS SOUCI FC  V. ENGADINE EAGLES   HEATHCOTE 4     9.00

MENAI HAWKS   V. BYE

 

14 WOMEN

SEAFORTH FC   V. CRONULLA RSL   CROMER 3     9.00

TERRIGAL UNITED  V. BOSCO     BOSCO WIN ON FORFEIT

SHELLHARBOUR JFC C V. GYMEA UNITED   OCEAN PARK 3    2.15

GEORGES RIVER  V. NORTHBRIDGE 1   MONTVIEW     1.00

CRONULLA SEAGULLS V. NARELLAN RANGERS  5 SPORTS     1.30

 

16 WOMEN

LILLI PILLI   V. GUNNERS SC   HEATHCOTE 4   10.15

ST MARYS EAGLEVALE V. MIRANDA MAGPIES   ROSEMEADOW 3    1.30

 

18 WOMEN – BYE

 

WOMEN ALLAGE

COMO W-JANNALI  V. COOGEE UNITED   HEATHCOTE 4     1.30

FLYING BATS   V. NTH SUTHERLAND (W21A)  CASUARINA   12.15

MIRANDA MAGPIES  V. LOWLAND WANDERERS  JAMISON PARK 8    2.15

LILLI PILLI   V. GUNNERS SC   ROSEMEADOW 3  11.30

 

GROUNDS

5 SPORTS    The Boulevarde, CARINGBAH (Endeavour High School)

BENNETT PARK   Karne Street, ROSELANDS

CASUARINA    Casuarina Road, ALFORDS POINT

CONNOR GREASBY PARK  Perfection Ave, KELLYVILLE RIDGE

CROMER PARK   South Creek Road, DEE WHY

FOXGLOVE OVAL   Foxglove Road, MT COLAH

HEATHCOTE OVAL   Wilson Parade, HEATHCOTE

HOXTON PARK   Hoxton Park Road, HOXTON PARK

IRELAND PARK   Memorial Drive, LIVERPOOL

JAMES BROWNE OVAL  Fairview Street, WOY WOY

JAMISON PARK   Jamison & York Roads, PENRITH

MONTVIEW    Montview Parade, HORNSBY HTS

OCEAN PARK    Campbell Street, WOONONA

PATERSON RESERVE   Torbert Ave, QUAKERS HILL

RAY MARSHALL RESERVE  Erie Street, SOUTH GRANVILLE

RON MONDY OVAL (Guildford Park) Marian Street, GRANVILLE

ROSEMEADOW PLAYING FIELDS Dickens Road, AMBARVALE

RUDD PARK    Clarence & Naridel Street, BELFIELD

SCARBOROUGH   Barton Street, KOGARAH

THE RIDGE    New Illawarra Road, BARDEN RIDGE

WEST EPPING OVAL   Mountain Street, NORTH

Like this Article? Share it!

About The Author