Monday, August 21, 2017
Sutherland Shire Football Association

State Cup Draw – Round 3 (5 June). Wash Outs final update

SSFA General Manager June 5, 2016 Football News Comments Off on State Cup Draw – Round 3 (5 June). Wash Outs final update

Below Draw updated per advice received as at 8am Sunday 5 June – double check FNSW website for any further updates and to be certain.

Washed out matches will be rescheduled to next Sunday 12 June (times and venues to be advised by FNSW)

=================================

FNSW have released the below draw for Round 3 of the State, Robertson and Bill Cullinan Cups (scheduled for Sunday June 5). Teams competing in the local AL1, Over 35A and Women 18A competitions should check for amendments to local matches that may be impacted by teams participating in this Tournament.

UNDER 12

ROUSE HILL                             V. CRONULLA SEAGULLS         Washed Out

ENGADINE EAGLES 2              V. WAKEHURST FC          CROMER 3 . Now Melwood 1        10.15

ENGADINE EAGLES 1              V. TAHMOOR                               Washed Out

 

UNDER 14

ST. AUGUSTINES V. LILLI PILLI                                               Washed Out

KOGARAH WARATAH               V. SYLVANIA HTS                 Washed Out

 

UNDER 15

HURLSTONE PARK                   V. ST PATRICKS                   Washed Out

LILLI PILLI                                 V. GUILDFORD COUNTY 1     Washed Out

GYMEA UNITED                       V. ST. CLAIR UNITED               Washed Out

 

UNDER 16

PENDLE HILLS                         V. CRONULLA SEAGULLS       Washed Out

LILLI PILLI                                 V. DOONSIDE HAWKS             Washed Out

 

UNDER 17

KIRRAWEE                               V. NARELLAN RANGERS         Washed Out

GYMEA UNITED                       V. MT. COLAH                             Washed Out

 

UNDER 18

SYLVANIA HTS                         V. WAKEHURST           CROMER 2    9.00. Now Melwood 1    2.45

ENGADINE EAGLES                V. AUBURN DISTRICT             Washed Out

GYMEA UNITED                       V. WOLLONGONG UNITED   Washed Out

GEORGES RIVER                     V. SOUTH COAST UNITED     Washed Out

 

UNDER 21

LILLI PILLI 2                              V. DOONSIDE HAWKS             Washed Out

MENAI HAWKS                         V. PENDLE HILL                       Washed Out

BARDEN RIDGEBACKS            V. ST MARYS EAGLEVALE   Washed Out

GYMEA UNITED                       V. CARLTON ROVERS             Washed Out

GUNNERS                                V. ST PATRICKS                           Washed Out

 

AL MEN

GYMEA UNITED                       V. HANWOOD                            Washed Out

BONNET BAY                           V. LEICHHARDT SAINTS           Washed Out

WEST RYDE ROVERS              V. KIRRAWEE                             Washed Out

LILLI PILLI 2                              V. COMO W-JANNALI               Washed Out

 

OVER 35 MEN

GLADESVILLE RAGE                V. GYMEA UNITED 2               Washed Out

COMO W-JANNALI                    V. BALMAIN FC                         Washed Out

CRONULLA SEAGULLS V. HURSLTONE PARK                         Washed Out

KIRRAWEE                   V. RIVERSTONE SCHOFIELDS             Washed Out

LILLI PILLI                                 V. WINSTON HILLS                   Washed Out

 

12 WOMEN

CRONULLA SEAGULLS V. SHELLHARBOUR                             Washed Out

WINSTON HILLS                        V. MENAI HAWKS                     Washed Out

 

14 WOMEN

COLO SFC                          V. CRONULLA RSL                         Washed Out

KELLYVILLE KOLTS      V. BOSCO                                     Washed Out

PAGEWOOD BOTANY              V. GYMEA UNITED                   Washed Out

CAMDEN TIGERS                     V. CRONULLA SEAGULLS       Washed Out

 

16 WOMEN

LILLI PILLI                                 V. KELLYVILLE KOLTS             Washed Out

WOONONA                       V. MIRANDA MAGPIES               Washed Out

 

18 WOMEN

COLO SFC                       V. MIRANDA MAGPIES                 Washed Out

BONNET BAY                           V. BALGOWNIE JFC                     BONNET BAY FORFEIT MATCH

MARTON                         V. ALBION PARK             Washed Out

 

WOMEN ALLAGE

ALBION PARK WFC                  V. COMO W-JANNALI               Washed Out

SCOTS FC                      V. MIRANDA MAGPIES                 Washed Out

MANLY VALE              V. LILLI PILLI                               Washed Out

 

 

 

GROUNDS

5 SPORTS                                            The Boulevarde, CARINGBAH (Endeavour High School)

BARKS HUTS                                       Elliott Street, BELFIELD

BENNETT PARK                                   Karne Street, ROSELANDS

CARSS BUSH PARK                             Carwar Avenue, CARSS PARK

CROMER PARK                                    South Creek Road, DEE WHY

HANWOOD OVAL                                 Yarrin Street, HANWOOD

HEATHCOTE OVAL                               Wilson Parade, HEATHCOTE

JOHN CREHAN PARK                           Five Islands Road, CRINGILA

MARK LEECE                                       Bennett Road, ST CLAIR

MINCHINBURY RESERVE                     Minchin Street, MINCHINBURY

RAY MARSHALL RESERVE                  Erie Street, SOUTH GRANVILLE

ROSEMEADOW PLAYING FIELDS        Dickens Road, AMBARVALE

SCARBOROUGH                                   Barton Street, KOGARAH

THE RIDGE                                           New Illawarra Road, BARDEN RIDGE

 

Like this Article? Share it!

About The Author