Tuesday, May 21, 2019
Sutherland Shire Football Association

FNSW – State Cup – Round 1 draw Sunday 5th May

ROUND 1 – STATE, ROBERTSON AND BILL CULLINAN CUPS – 5TH MAY, 2019

12 BOYS

CAMDEN TIGERS 1 V. CRONULLA SEAGULLS VALENTINE SPORTS 5  @10.15
HURSTVILLE ZAGREB V. SYLVANIA VALENTINE SPORTS 4  @11.30
LILLI PILLI V. PONDS FC MARAYONG OVAL 7  @9.00
MARTON V. HURSLTONE PARK WANDERERS FC BENNETT PARK 1  @9.00

13 BOYS

BOSCO V. CASTLE HILL UNITED THE RIDGE 4  @9.00
GYMEA UNITED V. KEMPS CREEK UTD 2 BILL ANDERSON 1  @10.15
EMU PLAINS V. LILLI PILLI SOLANDER 1  @9.00
MT PRITCHARD JNRS V. MIRANDA MAGPIES HAMMONDVILLE 1  @ 10.15

14 BOYS

FERNHILL V. COMO JANNALI SOLANDER 1  @10.15
NARRABEEN V. CRONULLA SEAGULLS 5SPORTS  @9.00
MIRANDA MAGPIES V. CONNELLS POINT 1 PEAKHURST PARK 1  @11.30

15 BOYS

GYMEA UNITED  GYMEA UNITED V. HANWOOD HANWOOD OVAL  @11.30
CASTLE HILL UTD 1 V. BONNET BAY TED HORWOOD 2  @11.30
CRONULLA SEAGULLS V. UNANDERRA HEARTS 5SPORTS @10.15
LILLI PILLI V. PENRITH SOLANDER 1  @11.30
SHELLHARBOUR 2 V. MENAI HAWKS SOLANDER  @11.00
SYLVANIA HEIGHTS V. KEMPS CREEK UTD 1 BILL ANDERSON 2  @2.00

16 BOYS

BOSCO V. NARELLAN RANGERS VALENTINE SPORTS 5  @2.30
FOREST KILLARNEY V. GYMEA UNITED CROMER PARK 4  @2.30
LILLI PILLI V. CAMDEN TIGERS THE RIDGE 4  @11.30
MENAI HAWKS V. ST AUGUSTINES VALENTINE SPORTS 5  @11.30
ST PATRICKS V. NORTHBRIDGE MILLS PARK  @1.00

17 BOYS – BYE

18 BOYS

ALBION PARK V. MIRANDA MAGPIES TERRY RESERVE  @1 1.00
KIRRAWEE KANGAROOS V. BYE
LILLI PILLI V. BYE
MT ANNAN MUSTANGS 1 V. GYMEA UNITED BIRRIWA RESERVE  @9.00
ST PATRICKS V. BYE
MENAI HAWKS V. BYE

21 MEN

SYLVANIA HEIGHTS V. BYE
ORANGE V. GEORGES RIVER JACK BRABHAM OVAL  @10.30
CRONULLA SEAGULLS V. BYE
ENGADINE EAGLES V. BYE
GYMEA UNITED V. BYE
KIRRAWEE KANGAROOS V. BYE
LILLI PILLI V. BYE

AL MEN

MENAI HAWKS  UNDECIDED V. MENAI HAWKS PLAYFORD PARK 2  @1.15
POLONIA V. KIRRAWEE ERIC PRIMROSE 1  @1.30
CRONULLA SEAGULLS V. ESCHOL PARK 5SPORTS  @1.45
BAULKHAM HILLS V. GYMEA UNITED TED HORWOOD 4  @2.00
LILLI PILLI V. HARRINGTON UNITED 5SPORTS  @11.45

35 MEN – BYE

12 WOMEN – BYE

14 WOMEN

SYLVANIA HEIGHTS V. HURSTVILLE ZAGREB THE RIDGE 4  @10.15
CRONULLA SEAGULLS V. BYE
MARTON V. BYE

16 WOMEN

GYMEA UNITED V. BYE
GEORGES RIVER V. BYE
ENGADINE CRUSADERS V. BYE
ENGADINE EAGLES 2 V. BYE
GREYSTANES 1 V. ENGADINE EAGLES 1 GUILDFORD WEST 2  @10.15

18 WOMEN – BYE

AL WOMEN

MIRANDA MAGPIES V. UNIVERSITY OF WOLLONGONG TERRY RESERVE 1  @3.00
GYMEA UNITED V. HURLSTONE PARK THE RIDGE 4  @1.00
DOONSIDE HAWKS V. ST PATRICKS MARAYONG OVAL 6  @1.30

Like this Article? Share it!

About The Author