Sunday, October 22, 2017
Sutherland Shire Football Association

State Cup Draw – Round 1 (7 May)

FNSW have released the below draw for Round 1 if the State Cups (scheduled for Sunday 7 May). Teams competing in the local SSFA AL1 and SWA competitions should check for amendments to local matches that might be impacted by teams participating in the State Cups.

UNDER 12

KELLYVILLE KOLTS                  V. CRONULLA SEAGULLS        HARRIE DENING                         9.00

ENGADINE EAGLES                 V. BYE

MENAI HAWKS                         V. KEMPS CREEK                    BINALONG OVAL 2                     9.00

HANWOOD FC                          V. LOFTUS                               HANWOOD 1                              9.00

 

 

UNDER 13

SHELLHARBOUR JFC               V. MIRANDA MAGPIES             MYIMBARR PARK 1                  11.30

CRONULLA SEAGULLS           V. HURLSTONE PARK              CAMPBELL PARK 3                       11.15

HURSTVILLE ZFC                     V. ENGADINE EAGLES             BICENTENNIAL PARK EAST      11.30

MENAI HAWKS                         V. WAKEHURST FC 2               CROMER 1                               10.15

SYLVANIA HEIGHTS                 V. NORTHBRIDGE FC               HARRIE DENING                       10.15

LILLI PILLI                                 V. BYE

 

UNDER 14

ST PATRICKS                           V. BANKSIA TIGERS FC            HARRIE DENING                       11.30

LILLI PILLI                                 V. BEACON HILL                       CROMER 1                               11.30

GYMEA UNITED                       V. BYE

QUAKERS HILL TIGERS            V. BOSCO                                BINALONG OVAL 3                     9.00

COMO JANNALI                        V. BYE

 

UNDER 15

LILLI PILLI                                 V. BYE

KOGARAH WARATAH FC          V. LOFTUS                               BEVERLEY HILLS PARK           11.30

SEAFORTH FC                         V. BOSCO                                HARRIE DENING                       12.45

AUBURN FC                             V. COMO JANNALI                    BINALONG OVAL 2                   11.30

STRATHFIELD FC                     V. MIRANDA MAGPIES             CAMPBELL PARK 3                 12.30

GREYSTANES                          V. ENGADINE EAGLES             BINALONG OVAL 3                   10.15

GYMEA UNITED                       V. BYE

 

UNDER 16 – BYE

 

UNDER 17 – BYE

 

UNDER 18 – BYE

 

UNDER 21 – BYE

 

AL MEN

WINNER 1 PRELIM (EAGLES)      V. WINNER 2 PRELIM               HARVEY PARK 1                      11.45

WINNER 7 PRELIM (LILLI PILLI 1) V. WINNER 8 PRELIM               GEORGE THORNTON RES 2       1.00

WINNER 15 PRELIM (KIRRAWEE)V. WINNER 16 PRELIM              BENNETT PARK 3                       9.00

GLENMORE PARK FC 2            V. BONNET BAY                       JAMISON PARK 3                     11.45

ABBOTSFORD JFC 2                V. GYMEA UNITED                   RUDD PARK 2                          11.00

LILLI PILLI 2                              V. NORTHBRIDGE FC 2 FOXGLOVE OVAL 2                    1.15

 

OVER 35 MEN – BYE

 

12 WOMEN – BYE

 

14 WOMEN – BYE

 

16 WOMEN

ENGADINE EAGLES                 V. BYE

BOSCO                        V. BYE

GYMEA UNITED 1                     V. NORTHBRIDGE FC 2             HARRIE DENING                         2.15

CRONULLA SEAGULLS V. BYE

GYMEA UNITED 2                     V. BYE

 

 

18 WOMEN – BYE

 

WOMEN ALLAGE

GYMEA UNITED (W21A/1)           V. BYE

LEICHHARDT SAINTS FC          V. MIRANDA MAGPIES             CAMPBELL PARK 3                   2.00

ENGADINE EAGLES                 V. BYE

CRONULLA SEAGULLS (W21A/1)  V. BYE

 

 

 

GROUNDS

 

BEVERLEY HILLS PARK                       Vanessa Street, BEVERLEY HILLS

BICENTENNIAL PARK                           West Botany Street, ROCKDALE

BINALONG OVAL                                  Binalong Road, PENDLE HILL

CAMPBELL PARK                             Bibby Street, CHISWICK

CREST                                                 Carysfield Road, BASS HILL

CROMER PARK                                    South Creek Road, DEE WHY

FOXGLOVE OVAL                                Foxglove Road, MT COLAH

GEORGE THORNTON RESERVE           View Street, WEST PENNANT HILLS

HANWOOD OVAL                                 Yarran Street, HANWOOD (Griffith)

HARRIE DENING                                   Bates Drive, KAREELA

HARVEY PARK                                     Benalla Crescent, MARAYONG

JAMISON PARK                                    Cnr. Jamison & Yorks Road, PENRITH

MYIMBARR PARK                                 Wattle Road, SHELLHARBOUR

RUDD PARK                                         Clarence Street, BELFIELD

Like this Article? Share it!

About The Author