Thursday, December 3, 2020
Sutherland Shire Football Association

Further changes to Sunday 9th August – Round 6

Please be aware of additional changes added to previous posts

Game changes for Sunday 9th August

Waratah Park 3 games moved to the following venue and times

WSG St Patricks v Gwawley Bay – 10:00am Preston Park

AL12 St Patricks v Bangor – 11:40am Kareela 4

 

Forest Rd games moved to the following venue and times

35D St Patricks v Gymea United – 08:10am Tonkin Oval

35B St Patricks v Bonnet Bay – 09:50am Tonkin Oval

AL11 St Patricks v Loftus – 11:30am Tonkin Oval

AL8 St Patricks v Bonnet Bay – 1:10pm Tonkin Oval

AL4 St Patricks v Barden Ridge (1) – 2:50pm Tonkin Oval

 

Oyster Bay 1 games moved to following venue and times

W18A Georges River (2) v Engadine Crusaders – 08:00am Buckle Reserve 1

35F Georges River (1) v Bonnet Bay – 11:40am Solander 3

45E Georges River (1) v St Patricks (1) – 1:20pm Solander 3

45A Georges River v Sylvania Heights – 1:20pm Solander 2

AL1 Georges River v Lilli Pilli (1) – 3:00pm Solander 2

 

Oyster Bay 2 games moved to following venue and times

45D Georges River v Como Jannali – 08:20am Box Rd 3

45C Georges River v Gymea United (2) – 10:00am Box Rd 3

35E Georges River v Sylvania Heights – 11:40am Box Rd 3

AL14 Georges River v Miranda Magpies – 1:20pm Box Rd 3

AL11 Georges River v Engadine Eagles – 3:00pm Box Rd 3

 

Loftus Oval games moved to following venue and times

W18B Loftus v Bonnet Bay – 08:00am Woolooware 2

W21C Loftus v Grays Point – 09:40am Woolooware 2

WSD Loftus (2) v Grays Point – 11:20am Woolooware 2

WSD Loftus (1) v Menai Hawks – 1:00pm Woolooware 2

35E Loftus v Cronulla Seagulls – 2:40pm Woolooware 2

 

The Ridge 1 and Ridge 2 moved to following venue and times

W38B Bangor v Georges River (1) – 09:00am Billa Rd

WSC Bangor v Gymea – 10:40am Billa Rd

35B Bangor v Nth Sutherland – 12:20pm Billa Rd

AL9 Bangor v Bosco -2:00pm Billa Rd

 

Boystown 1 moved to the following venue and times

W21A Bosco v Barden Ridge – 08:00am Buckle Reserve 2

35B Bosco v Georges River (1) – 1:00pm Buckle Reserve 1

AL13 Bosco v Barden Ridge – 2:40pm Buckle Reserve 1

WSE Bosco v Cronulla RSL – 1:20pm The Ridge 3

35F Bosco v Lilli Pilli – 3:00pm The Ridge 3

Like this Article? Share it!

About The Author