Wednesday, July 17, 2019
Sutherland Shire Football Association

ROUND 2 – STATE, ROBERTSON AND BILL CULLINAN CUPS – 19TH MAY, 2019

ROUND 2 – STATE, ROBERTSON AND BILL CULLINAN CUPS – 19TH MAY, 2019

12 BOYS
SYLVANIA V. UNI OF WOLLONGONG OCEAN PARK 1  @9.00
CRONULLA SEAGULLS V. BAULKHAM HILLS FRED CATERSON 2  @9.00
LILLI PILLI V. LINDFIELD LILLI PILLI OVAL  @9.00
NORTHBRIDGE V. MARTON PRESTON PARK @9.00

14 BOYS
CRONULLA SEAGULLS V. AUBURN PROGRESS PARK 2  @10.15
MIRANDA MAGPIES V. SHELLHARBOUR SOLANDER 1  @10.15

15 BOYS
GYMEA UNITED V. SHELLHARBOUR 1 SOLANDER 1  @11.30
KEMPS CREEK UTD 2 V. CRONULLA SEAGULLS BILL ANDERSON 1  @12.45
HORNSBY HEIGHTS V. SYLVANIA HEIGHTS THE CREST 3  @12.00

16 BOYS
MENAI HAWKS V. PENRITH RSL THE CREST 3  @10.30
WAKEHURST V. ST PATRICKS THE CREST 2  @1.15

17 BOYS
LILLI PILLI V. CONNELLS PT ROVERS LILLI PILLI OVAL  @10.15
MIRANDA MAGPIES V. MT ANNAN MUSTANGS CUNNINGHAM PARK 1  @2.00

18 BOYS
MIRANDA MAGPIES V. KEMPS CREEK UNITED SOLANDER 1 @1.00
FOOTBALL CLUB FIVE DOCK V. KIRRAWEE KANGAROOS BENNETT PARK 4 @10.15
LILLI PILLI V. PAGEWOOD BOTANY JELLICOE PARK 2 @2.45
GYMEA UNITED V. BEROWRA BEROWRA OVAL @1.45
ST PATRICKS V. GLENMORE PARK JAMISON PARK 4 @10.15
MENAI HAWKS V. STRATHFIELD FC 2 HENLEY 4  @11.45

21 MEN
SYLVANIA HEIGHTS V. HARRINGTON UNITED PRESTON PARK  @1.45
CASTLE HILL UNITED V. GEORGES RIVER FRED CATERSON 1  @3.15
CRONULLA SEAGULLS V. BLACKTOWN WORKERS PROGESS PARK 2  @11.30
ENGADINE EAGLES V. WINSTON HILLS FRED CATERSON 2  @11.30
GYMEA UNITED V. MOOREBANK SPORTS HAMMONDVILLE 1  @11.45
WOLLONGONG UNITED V. KIRRAWEE KANGAROOS HOOKA CREEK PARK  @2.30
LILLI PILLI V. ORAN PARK ROVERS LILLI PILLI OVAL  @12.00

AL MEN
MOSMAN V. MENAI HAWKS CROMER PARK 1  @5.00
KIRRAWEE V. FAIRFIELD PATRICIAN BROTHERS POWHATAN 2  @2.30
PENNANT HILLS V. CRONULLA SEAGULLS PENNANT HILLS PARK  @3.30
LILLI PILLI V. BLACKTOWN WORKERS LILLI PILLI OVAL  @2.00

35 MEN
CRONULLA SEAGULLS V. BYE
GYMEA UNITED V. BYE
LILLI PILLI V. BYE
ABBOTSFORD V. COMO JANNALI BENNETT PARK 2  @1.30

12 WOMEN – BYE

14 WOMEN
HORNSBY HEIGHTS 1 V. SYLVANIA HEIGHTS MILLS PARK  @12.45
CRONULLA SEAGULLS V. NORTHBRIDGE THE CREST 2  @9.00
MARTON V. LINDFIELD 2 SOLANDER 1  @9.00

16 WOMEN
GLENWOOD REDBACKS V. GYMEA UNITED SCHOFIELDS PARK 6  @10.15
GEORGES RIVER V. THIRROUL OCEAN PARK 1  @10.15
NARRABEEN V. ENGADINE CRUSADERS PRESTON PARK  @10.15
CC STRIKERS V. ENGADINE EAGLES 2 CROMER PARK 4  @12.45
PENRITH V. ENGADINE EAGLES 1 JAMISON PARK 3  @11.45

18 WOMEN
GYMEA UNITED 2 V. BYE
CRONULLA SEAGULLS V. HORNSBY HEIGHTS PRESTON PARK  @11.45
GYMEA UNITED 1 V. BYE

AL WOMEN
ST PATRICKS V. DUNBAR ROVERS REG BARTLEY @11.00

Like this Article? Share it!

About The Author