Tuesday, July 23, 2019
Sutherland Shire Football Association

State Cup – Round 1

SSFA General Manager April 29, 2014 Football News No Comments on State Cup – Round 1

FNSW have released the below draw for Round 1 of the State, Robertson and Bill Cullinan  Cups (scheduled for Sunday May 4).

Teams competing in the local AL1, AL3, Senior Women A, Over 35 Men’s, and Women’s 18A,  competitions should check for amendments to local matches that may be impacted by teams participating in these Tournaments.

ROUND 1 – SYDNEY, STATE, ROBERTSON AND BILL CULLINAN CUPS – 4TH MAY, 2014

UNDER 12

HARRINGTON UNITED              V. SYLVANIA                            THE PONDS                             10.00

LILLI PILLI                                 V. BYE

MIRANDA MAGPIES                 V. BYE

COMO W-JANNALI                    V. BYE

GEORGES RIVER                     V. BYE

 

UNDER 13

PANANIA RSL                           V. MENAI HAWKS                     MARCO 3                                   9.00

ST. PATRICKS                          V. QUAKERS HILL TIGERS        PATTERSON 7                            2.25

LILLI PILLI                                 V. BYE

GLENHAVEN                            V. CRONULLA SEAGULLS        GLENHAVEN PARK                    9.00

GYMEA UNITED                       V. BYE

BANGOR                                  V. BYE

AUBURN DISTRICT                   V. KIRRAWEE                           RAY MARSHALL 2                      9.00

SANS SOUCI FC                       V. GEORGES RIVER                 CLAYDON RESERVE                10.00

 

 UNDER 14 – BYE

 

 UNDER 15

CRONULLA SEAGULLS V. BYE

FAIRFIELD HOTSPURS V. ENGADINE EAGLES             SMITHFIELD PARK 1                  9.30

FAIRFIELD PATS                      V. GEORGES RIVER                 SMITHFIELD PARK 1                11.00

GLENMORE PARK FC              V. GYMEA UNITED                   JAMISON PARK 5                     10.30

WEST RYDE ROVERS              V. SYLVANIA HTS                     LH WAUD                                   9.00

 

UNDER 16

PENNANT HILLS                       V. BANGOR                              LH WAUD                                 10.30

BONNET BAY                           V. AUBURN DISTRICT               RAY MARSHALL 2                    10.15

GYMEA UNITED                       V. BYE

GEORGES RIVER                     V. BYE

BARDEN RIDGEBACKS            V. MT. PRITCHARD                   THE RIDGE 3                              9.00

CARINGBAH REDBACKS          V. BYE

 

UNDER 17 – BYE

 

UNDER 18 – BYE

 

UNDER 21 – BYE

 

AL MEN

LILLI PILLI                                 V. POLONIA                              MARCO 3                                 11.45

BASS HILL                                V. LOFTUS Y’WARRAH             MARCO 3                                   1.45

ST MARYS CONVENT SC         V. BONNET BAY                       JAMISON PARK 5                     12.00

CHULLORA WOLVES 1 V. GYMEA UNITED                   MARCO 1                                 11.30

KIRRAWEE                               V. ESCHOL PARK WOLVES      THE RIDGE 3                            10.30

YOOGALI FC                            V. MENAI HAWKS                     EW MOORE                                9.00

WEST RYDE ROVERS 3           V. COMO W-JANNALI                THE RIDGE 3                              2.30

MARTON                                  V. CAMDEN TIGERS                 THE RIDGE 3                            12.30

PUTNEY RANGERS 2               V. MIRANDA MAGPIES             LH WAUD                                   2.00

 

OVER 35 MEN – BYE

 

12 WOMEN – BYE

 

14 WOMEN – BYE

 

16 WOMEN – BYE

 

18 WOMEN – BYE

 

30 WOMEN – BYE

 

WOMEN ALLAGE

BONNET BAY                           V. ESCHOL PARK                     THE RIDGE 4                            11.30

LILLI PILLI                                 V. ST CHRISTOPHERS FC 1      THE RIDGE 4                              9.30

CARINGBAH REDBACKS          V. YAGOONA LIONS                 THE RIDGE 4                              1.30

 

 

GROUNDS

CLAYDON RESERVE                            The Promenade, SANS SOUCI

EW MOORE                                          Coolah Street, GRIFFITH (Opposite Leagues Club)

GLENHAVEN OVAL                              Glenhaven Road, GLENHAVEN

JAMISON PARK                                    Jamison & York Roads, PENRITH

LH WAUD                                             Constitution Road, MEADOWBANK

MARCO PARK                                      Cnr Homelea & Marco Aves, PANANIA

PATTERSON RESERVE                        Torbert Ave, QUAKERS HILL

RAY MARSHALL                                   Eerie Street, GRANVILLE

SMITHFIELD PARK                               Off Horsley Drive, SMITHFIELD (Near Cumberland Hwy)

THE PONDS                                         The Ponds Boulevarde, THE PONDS

THE RIDGE                                           New Illawarra Rd, BARDEN RIDGE

Like this Article? Share it!

About The Author